Wielki Post 2021 roku

Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia. Przygotowuje nas do owocnego uczestnictwa w tajemnicy zmarchwychwstania Chrystusa. Post jest wyjątkowym czasem, który przeżywamy w modlitwie osobistej, umartwieniu, jałmużnie. Post jest czasem przemyśleń i rozważań podczas nabożeństw, rekolekcji, Mszy świętych.

Pomocą są nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz 16.30, Gorzkie Żale w niedzielę ok 12.15 (po Mszy św), Koronka do Miłosierdzia Bożego – osobiście codzinnie o 15.00, a w kościele w niedzielę o 11.15 (przed Mszą św. o 11.30), Rekolekcje parafialne w tym roku będą w dniach 19 – 21 marca (piątek godz 10 i 17, sobota godz 10 i 17, a pół godziny przed spowiedź, niedziela godz 9.00 i 11.30). 

Serdecznie zachęcam każdego w parafii i całe rodziny do codzinnej modlitwy wieczornej, w marcu Litanią do Św Józefa i 10 różańca ( lub całą cząstką) w intencji osobistego uświęcenia w wierze katolickiej oraz przekazywania w rodzinach wiary na młodsze pokolenia. Św Józef  – patron roku 2021 niech wam pomoże w wiernym trwaniu przy Panu Jezusie i Maryi, Matce Bożej.

19 marca  – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – początek rekolekcji wielkopostnych

25 marca w Zwiastowanie Pańskie można podjąć na Mszach św o godz 10 i 17 Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. 

O Autorze Zobacz wszystkie wpisy

Józef Hałabis

Leave a Reply

%d bloggers like this: